Set As Home Page
26 February 2017,Sunday
HOME PAGE TRNC TURKEY WORLD SOUTH CYPRUS ARCHIVE ABOUT US SERVICES CONTACT LİNKS X
14 ÖRGÜT VE SİYASİ PARTİ, BİR BÖLÜMÜ KİRALANAN BEDİ'S PİKNİK ALANINDA BU KARARI PROTESTO ETMEK İÇİN EYLEM YAPTI SAĞLIK BAKANI SUCUOĞLU, HEKİMLERİN ÖZLÜK HAKLARININ İYİLEŞTİRİLDİĞİNİ, ARTIK HEKİM SIKINTISI YAŞANMAYACAĞINI AÇIKLADI KAYIP ŞAHISLAR KOMİTESİ, DNA TESPİTLERİNDEKİ HATADAN DOLAYI, 2007-2012 DÖNEMİNDEKİ KAYIP ŞAHISLARLA İLGİLİ KİMLİKLENDİRMELERİ YENİDEN DEĞERLENDİRME KARARI ALDI KIBRIS’TAKİ BM BARIŞ GÜCÜ, ARA BÖLGEDE AVIN YASAK OLDUĞUNU HATIRLATARAK AVCILARI, GEREKSİZ TEHLİKE VE GERGİNLİKLERE NEDEN OLABİLECEK FAALİYETLER KONUSUNDA UYARDI CUMHURBAŞKANI AKINCI ABD BÜYÜKELÇİSİ KATHLEEN DOHERTY’YLE GÖRÜŞTÜ AKINCI, SAAT 11.00’DE DE SİVİL TOPLUMLA DİYALOG VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTILARI ÇERÇEVESİNDE AKM’DE MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ BEYAZ SARAY'DAN BAZI MEDYA KURULUŞLARINA GİRİŞ YASAĞI BEYAZ SARAY SÖZCÜSÜ SPICER, ARALARINDA CNN, NEW YORK TİMES, BBC VE LOS ANGELES TIMES'IN DA BULUNDUĞU BAZI ÖNEMLİ MEDYA KURULUŞLARININ TEMSİLCİLERİNİ GÖRÜŞMEYE ALMADI TELSİM'İN TAK KISA MESAJ HABER SERVİSİNE ÜYELİK İÇİN "KAYIT FLASH" YAZIP (8081)E GÖNDERMEK YETERLİ KUZEY KIBRIS TURKCELL'İN TAK KISA MESAJ HABER SERVİSİNE ÜYELİK İÇİN "ABONE TAK" YAZIP (8081)E GÖNDERMEK YETERLİ

HAİTİ'DEKİ DEPREM

Avustralya'da Haiti'deki şiddetli depremin kurbanları için tenis dünyasının yıldızları gösteri maçı yaptı.
   17 January 2010, Sunday 15:31 Copy text to clipboard        Print

HAİTİ'DEKİ DEPREM

TENİSÇİLER DEPREMZEDELER İÇİN GÖSTERİ MAÇI YAPTI

Melbourne, 17 Ocak 10 (T.A.): Avustralya'da Haiti'deki şiddetli depremin kurbanları için tenis dünyasının yıldızları gösteri maçı yaptı.

Melbourne'daki Rod Laver Arena'da yapılan gösteri maçlarını yaklaşık 15 bin izleyici 10 Avustralya doları (yaklaşık 13 TL) ödeyerek izledi.

Yılın ilk grand slam'i Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nın başlamasından bir gün önce düzenlenen gösteri maçlarına dünya sıralamasında üst sıralardaki 5 erkek ve 3 bayan tenisçi katıldı.

İsviçreli Roger Federer, Avustralyalı Lleyton Hewitt, İspanyol Rafael Nadal, Amerikalı Andy Roddick, Sırp Novak Djokoviç ile bayan tenisçiler Amerikalı Serena Williams, Avustralyalı Samantha Stosur ve Belçikalı Kim Clijsters'ın yer aldığı maçlarda, tenisçiler çiftler halinde mücadele etti.

Gönüllü tenisçiler, 150 bine yakın kişinin öldüğü ve 1,5 milyon kişinin evsiz kaldığı sanılan depremin kurbanları için tribünlerden de bağış topladı.

Gösteri maçlarının düzenlenmesi fikrini ortaya atan, dünya klasmanında erkeklerin 1 numaralı ismi Roger Federer, yaptığı konuşmada, “Burada Haiti'den çok uzağız, ancak tenis dünyasının dayanışma göstermesi gerektiğini düşündüm. Avustralya Açık Turnuvası organizatörlerini bir şey yapıp yapamayacaklarını öğrenmek için aradım. Organizatörlere ve grand slam öncesinde bu gösteri maçlarına katılan oyunculara teşekkür ederim”dedi.

Gösteri maçının organizatörleri, bilet ve bağışlardan elde edilen gelirin henüz kesin olarak hesaplanmadığını ancak 200 bin Avustralya dolarını (yaklaşık 270 bin TL) geçeceğini sandıklarını söylediler.

(AA/OK/CAN)

   3481 Hits Copy text to clipboard        Print
Other WORLD News
SİVRİ SİNEKLERLE MÜCADELE İÇİN YENİ SİLAH GELİŞTİRİLDİ
MEKSİKA'DA ARAÇ İÇİNDE KAFASI KESİK 6 CESET
HAMAS İYİ NİYET GÖSTERİSİ OLARAK 22 EL FETİHLİ MAHKUMU SERBEST BIRAKTI
HAİTİ'DEKİ DEPREM
© 2009 TAK
All rights reserved.
Do not copy anything without permission.
All third party links open as a new window.
TAK does not get any responsibility for thirth party links.
Last Digital
Haber Otomasyonu
Technology by:
                     
Dýþarýya white_link Last Digital