Set As Home Page
22 August 2017,Tuesday
HOME PAGE TRNC TURKEY WORLD SOUTH CYPRUS ARCHIVE ABOUT US SERVICES CONTACT LİNKS X
11. ULUSLARARASI LEFKOŞA HALK DANSLARI FESTİVALİ BAŞLADI SANAYİ ODASI, ET ÜRÜNLERİ İMALATINDAN KULLANILMAK ŞARTIYLA İŞLETMELERE BELİRLİ BİR SÜRE “ET HAMMADDESİ” İTHALAT İZNİ VERİLMESİNİ İSTEDİ LEFKOŞA DEVLET HASTANESİ POLİKLİNİKLERİNDE BUGÜNDEN İTİBAREN RANDEVULU DÖNEMİN BAŞLADIĞI BİLDİRİLDİ. EV VEYA CEP TELEFONLARINDAN 1101 VEYA 1102 TUŞLANARAK RANDEVU ALINABİLECEK HAVA SICAKLIĞI İÇ KESİMLERDE 39 DERECEYE KADAR ÇIKACAK... TELSİM'İN TAK KISA MESAJ HABER SERVİSİNE ÜYELİK İÇİN "KAYIT FLASH" YAZIP (8081)E GÖNDERMEK YETERLİ KUZEY KIBRIS TURKCELL'İN TAK KISA MESAJ HABER SERVİSİNE ÜYELİK İÇİN "ABONE TAK" YAZIP (8081)E GÖNDERMEK YETERLİ

HAİTİ'DEKİ DEPREM

Avustralya'da Haiti'deki şiddetli depremin kurbanları için tenis dünyasının yıldızları gösteri maçı yaptı.
   17 January 2010, Sunday 15:31 Copy text to clipboard        Print

HAİTİ'DEKİ DEPREM

TENİSÇİLER DEPREMZEDELER İÇİN GÖSTERİ MAÇI YAPTI

Melbourne, 17 Ocak 10 (T.A.): Avustralya'da Haiti'deki şiddetli depremin kurbanları için tenis dünyasının yıldızları gösteri maçı yaptı.

Melbourne'daki Rod Laver Arena'da yapılan gösteri maçlarını yaklaşık 15 bin izleyici 10 Avustralya doları (yaklaşık 13 TL) ödeyerek izledi.

Yılın ilk grand slam'i Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nın başlamasından bir gün önce düzenlenen gösteri maçlarına dünya sıralamasında üst sıralardaki 5 erkek ve 3 bayan tenisçi katıldı.

İsviçreli Roger Federer, Avustralyalı Lleyton Hewitt, İspanyol Rafael Nadal, Amerikalı Andy Roddick, Sırp Novak Djokoviç ile bayan tenisçiler Amerikalı Serena Williams, Avustralyalı Samantha Stosur ve Belçikalı Kim Clijsters'ın yer aldığı maçlarda, tenisçiler çiftler halinde mücadele etti.

Gönüllü tenisçiler, 150 bine yakın kişinin öldüğü ve 1,5 milyon kişinin evsiz kaldığı sanılan depremin kurbanları için tribünlerden de bağış topladı.

Gösteri maçlarının düzenlenmesi fikrini ortaya atan, dünya klasmanında erkeklerin 1 numaralı ismi Roger Federer, yaptığı konuşmada, “Burada Haiti'den çok uzağız, ancak tenis dünyasının dayanışma göstermesi gerektiğini düşündüm. Avustralya Açık Turnuvası organizatörlerini bir şey yapıp yapamayacaklarını öğrenmek için aradım. Organizatörlere ve grand slam öncesinde bu gösteri maçlarına katılan oyunculara teşekkür ederim”dedi.

Gösteri maçının organizatörleri, bilet ve bağışlardan elde edilen gelirin henüz kesin olarak hesaplanmadığını ancak 200 bin Avustralya dolarını (yaklaşık 270 bin TL) geçeceğini sandıklarını söylediler.

(AA/OK/CAN)

   3913 Hits Copy text to clipboard        Print
Other WORLD News
SİVRİ SİNEKLERLE MÜCADELE İÇİN YENİ SİLAH GELİŞTİRİLDİ
MEKSİKA'DA ARAÇ İÇİNDE KAFASI KESİK 6 CESET
HAMAS İYİ NİYET GÖSTERİSİ OLARAK 22 EL FETİHLİ MAHKUMU SERBEST BIRAKTI
HAİTİ'DEKİ DEPREM
© 2009 TAK
All rights reserved.
Do not copy anything without permission.
All third party links open as a new window.
TAK does not get any responsibility for thirth party links.
Last Digital
Haber Otomasyonu
Technology by:
                     
Dýþarýya white_link Last Digital