Set As Home Page
22 August 2017,Tuesday
HOME PAGE TRNC TURKEY WORLD SOUTH CYPRUS ARCHIVE ABOUT US SERVICES CONTACT LİNKS X
11. ULUSLARARASI LEFKOŞA HALK DANSLARI FESTİVALİ BAŞLADI SANAYİ ODASI, ET ÜRÜNLERİ İMALATINDAN KULLANILMAK ŞARTIYLA İŞLETMELERE BELİRLİ BİR SÜRE “ET HAMMADDESİ” İTHALAT İZNİ VERİLMESİNİ İSTEDİ LEFKOŞA DEVLET HASTANESİ POLİKLİNİKLERİNDE BUGÜNDEN İTİBAREN RANDEVULU DÖNEMİN BAŞLADIĞI BİLDİRİLDİ. EV VEYA CEP TELEFONLARINDAN 1101 VEYA 1102 TUŞLANARAK RANDEVU ALINABİLECEK HAVA SICAKLIĞI İÇ KESİMLERDE 39 DERECEYE KADAR ÇIKACAK... TELSİM'İN TAK KISA MESAJ HABER SERVİSİNE ÜYELİK İÇİN "KAYIT FLASH" YAZIP (8081)E GÖNDERMEK YETERLİ KUZEY KIBRIS TURKCELL'İN TAK KISA MESAJ HABER SERVİSİNE ÜYELİK İÇİN "ABONE TAK" YAZIP (8081)E GÖNDERMEK YETERLİ

KTOEÖS YARIN HEM GREV HEM EYLEM YAPACAK

Müdür ve müdür muavinliği terfi sınavlarının engellendiği gerekçesiyle dün ve bugün Girne Anafartalar Lisesi’nde uyarı grevi yapan Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), yarın da aynı okulda uyarı grevi yapacağını ve ardından Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na siyah çelenk koyacağını açıkladı.
   18 February 2010, Thursday 16:31 Copy text to clipboard        Print

Lefkoşa, 18 Şubat 10 (T.A.K.): Müdür ve müdür muavinliği terfi sınavlarının engellendiği gerekçesiyle dün ve bugün Girne Anafartalar Lisesi’nde uyarı grevi yapan Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), yarın da aynı okulda uyarı grevi yapacağını ve ardından Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na siyah çelenk koyacağını açıkladı.

KTOEÖS Başkanı Adnan Eraslan yazılı açıklamasında, dün ve bugünkü greve “okula yasadışı olarak atandığını” savunduğu müdürün tüm uğraşlarına, “öğretmenler üzerinde kurduğu baskı ve tehdide karşın” yüzde 50 katılım olduğunu bildirdi.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir baskı ve zulme boyun eğmeyeceklerini kaydeden Eraslan, grevin ve okulda yaşanan kutuplaşmanın tek sorumlusunun Bakan Kemal Dürüst olduğunu savundu. Eraslan, “Ne yazık ki Sayın Bakan dürüst değildir” iddiasında bulundu
Adnan Eraslan, partisinin okulları seçim öncesi kontrol altında tutma gayesi güderek, seçimden önce müdürlük ve muavinlik sınavları ve atamalarının mutlaka yapılacağı sözü veren ancak öğretmene ve halka verdiği sözü yerine getirme becerisi gösteremeyen Bakan Dürüst’ün derhal istifa etmesi gerektiğini öne sürerek, “Bizler, yetkisiz ve partizan bir bakan istemiyoruz” dedi.

Eraslan, yarın 09.00-12.00 saatleri arasında Girne Anafartalar Lisesi’nde grev yapacaklarını; ardından saat 14.30’da bakanlığa siyah çelenk koyacaklarını bildirerek, “okulların siyasi çiftliklere dönüşmesine izin vermeyeceklerini; yasadışı uygulamalara son verilene dek her türlü eyleme devam edeceklerini” vurguladı. 

(GÜL/PHA)

   5981 Hits Copy text to clipboard        Print
Other TRNC News
ENGELLİ REHABİLİTASYON MERKEZİ GENÇLERİ BEYARMUDU’NU ZİYARET ETTİ
RESORT OCCUPANCY AT 85 PERCENT DESPITE SANCTIONS IMPOSED ON TRNC
İKTİSAT BANKASI’NIN BİR ÇALIŞANI HIRSIZLIK SUÇU İDDİASIYLA TUTUKLANDI
GİRNE BELEDİYESİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ TOPLULUĞUNDAN "SEVGİ FASLI" KONSERİ
CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ ERÇAKICA’NIN BRİFİNGİ (4)
DEV-İŞ SEL FELAKETZELERİNE ÜYELERİNDEN KESİNTİ YAPACAK
GAZETECİLER BİRLİĞİ, ERHÜRMAN’I KONUK EDECEK
GÜZELYURT’TA SEL FELAKETİ…
DR. FAZIL KÜÇÜK’ÜN 26. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ…
KIBRIS MÜZAKERELERİ…
© 2009 TAK
All rights reserved.
Do not copy anything without permission.
All third party links open as a new window.
TAK does not get any responsibility for thirth party links.
Last Digital
Haber Otomasyonu
Technology by:
                     
Dýþarýya white_link Last Digital