Set As Home Page
29 June 2017,Thursday
HOME PAGE TRNC TURKEY WORLD SOUTH CYPRUS ARCHIVE ABOUT US SERVICES CONTACT LİNKS X
BAŞBAKANLIK UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE KOMİSYONU’NUN DÜNYA UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞI VE UYUŞTURUCU BAĞIMLILIĞIYLA MÜCADELE GÜNÜ ÇERÇEVESİNDE GELENEKSEL HALE GETİRDİĞİ “UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE HAFTASI”NIN ÜÇÜNCÜSÜ BUGÜN BAŞLIYOR ÜÇ GARANTÖR ÜLKENİN DE KATILIMIYLA İSVİÇRE'NİN CRANS-MONTANA KASABASINDA TOPLANAN KIBRIS KONFERANSI'NDA İKİNCİ GÜN METEOROLOJİ DAİRESİ SICAK HAVA DALGASI UYARISINDA BULUNDU. SICAKLIK NORMALLERİN 5-7 DERECE ÜZERİNE, İÇ KESİMLERDE 41-44, SAHİLLERDE 35-38 DERECEYE ÇIKIYOR TELSİM'İN TAK KISA MESAJ HABER SERVİSİNE ÜYELİK İÇİN "KAYIT FLASH" YAZIP (8081)E GÖNDERMEK YETERLİ KUZEY KIBRIS TURKCELL'İN TAK KISA MESAJ HABER SERVİSİNE ÜYELİK İÇİN "ABONE TAK" YAZIP (8081)E GÖNDERMEK YETERLİ

PEO’DAN HRİSTOFYAS’A DESTEK

Rum solcu İşçi Sendikaları Federasyonu PEO, Kıbrıs sorununun çözümü için ortaya koyduğu çabalar konusunda Başkan Dimitris Hristofyas’a destek verdiğini açıkladı.

   17 February 2010, Wednesday 14:35 Copy text to clipboard        Print

Rum solcu İşçi Sendikaları Federasyonu PEO, Kıbrıs sorununun çözümü için ortaya koyduğu çabalar konusunda Başkan Dimitris Hristofyas’a destek verdiğini açıkladı.

Haravgi gazetesinin haberine göre PEO açıklamasında, EDEK’in kritik bir zamanda hükümetten ayrılma kararının üzüntüyle karşılandığı da belirtildi.

PEO, iki toplumlu, iki kesimli, siyasi eşitlik temelinde federasyon çözümüne deste verdiklerini de yineledi.

AVRUPA SOLU’NDAN DESTEK

Gazete bir diğer haberine göre ise, Avrupa Birleşik Solu/Kuzey Yeşil Sol (GUE/NGL) Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ın Kıbrıs sorununun çözümü için gösterdikleri çabaya destek verdi ve “Türkiye’nin uluslararası hukuka uyum sağlaması gerektiğini” belirtti.

Avrupa Birleşik Solu, Kuzey Yeşil Sol ve İspanya Birleşik Solu’nun AP Milletvekili Willy Meyer, AB’ın Kıbrıs’taki müzakereleri dikkatle izlemesi gerektiğini kaydetti. Meyer, “işgalci” olarak nitelendirdiği Türkiye’nin ise “çözümü desteklemediğini” iddia etti.

(GE/GÜR)

   3801 Hits Copy text to clipboard        Print
Other GREEK CYPRIOT PRESS News
SAMARAS GÜNEY KIBRIS’A GİDİYOR
İKİ TOPLUMLU İNİSİYATİF HRİSTOFYAS TARAFINDAN BİLGİLENDİRİLDİ
HRİSTOFYAS-KAROYAN GÖRÜŞMESİ BUGÜN DE DEVAM EDECEK
© 2009 TAK
All rights reserved.
Do not copy anything without permission.
All third party links open as a new window.
TAK does not get any responsibility for thirth party links.
Last Digital
Haber Otomasyonu
Technology by:
                     
Dýþarýya white_link Last Digital