Set As Home Page
22 August 2017,Tuesday
HOME PAGE TRNC TURKEY WORLD SOUTH CYPRUS ARCHIVE ABOUT US SERVICES CONTACT LİNKS X
11. ULUSLARARASI LEFKOŞA HALK DANSLARI FESTİVALİ BAŞLADI SANAYİ ODASI, ET ÜRÜNLERİ İMALATINDAN KULLANILMAK ŞARTIYLA İŞLETMELERE BELİRLİ BİR SÜRE “ET HAMMADDESİ” İTHALAT İZNİ VERİLMESİNİ İSTEDİ LEFKOŞA DEVLET HASTANESİ POLİKLİNİKLERİNDE BUGÜNDEN İTİBAREN RANDEVULU DÖNEMİN BAŞLADIĞI BİLDİRİLDİ. EV VEYA CEP TELEFONLARINDAN 1101 VEYA 1102 TUŞLANARAK RANDEVU ALINABİLECEK HAVA SICAKLIĞI İÇ KESİMLERDE 39 DERECEYE KADAR ÇIKACAK... TELSİM'İN TAK KISA MESAJ HABER SERVİSİNE ÜYELİK İÇİN "KAYIT FLASH" YAZIP (8081)E GÖNDERMEK YETERLİ KUZEY KIBRIS TURKCELL'İN TAK KISA MESAJ HABER SERVİSİNE ÜYELİK İÇİN "ABONE TAK" YAZIP (8081)E GÖNDERMEK YETERLİ

PEO’DAN HRİSTOFYAS’A DESTEK

Rum solcu İşçi Sendikaları Federasyonu PEO, Kıbrıs sorununun çözümü için ortaya koyduğu çabalar konusunda Başkan Dimitris Hristofyas’a destek verdiğini açıkladı.

   18 February 2010, Thursday 14:35 Copy text to clipboard        Print

Rum solcu İşçi Sendikaları Federasyonu PEO, Kıbrıs sorununun çözümü için ortaya koyduğu çabalar konusunda Başkan Dimitris Hristofyas’a destek verdiğini açıkladı.

Haravgi gazetesinin haberine göre PEO açıklamasında, EDEK’in kritik bir zamanda hükümetten ayrılma kararının üzüntüyle karşılandığı da belirtildi.

PEO, iki toplumlu, iki kesimli, siyasi eşitlik temelinde federasyon çözümüne deste verdiklerini de yineledi.

AVRUPA SOLU’NDAN DESTEK

Gazete bir diğer haberine göre ise, Avrupa Birleşik Solu/Kuzey Yeşil Sol (GUE/NGL) Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ın Kıbrıs sorununun çözümü için gösterdikleri çabaya destek verdi ve “Türkiye’nin uluslararası hukuka uyum sağlaması gerektiğini” belirtti.

Avrupa Birleşik Solu, Kuzey Yeşil Sol ve İspanya Birleşik Solu’nun AP Milletvekili Willy Meyer, AB’ın Kıbrıs’taki müzakereleri dikkatle izlemesi gerektiğini kaydetti. Meyer, “işgalci” olarak nitelendirdiği Türkiye’nin ise “çözümü desteklemediğini” iddia etti.

(GE/GÜR)

   3920 Hits Copy text to clipboard        Print
Other GREEK CYPRIOT PRESS News
SAMARAS GÜNEY KIBRIS’A GİDİYOR
İKİ TOPLUMLU İNİSİYATİF HRİSTOFYAS TARAFINDAN BİLGİLENDİRİLDİ
HRİSTOFYAS-KAROYAN GÖRÜŞMESİ BUGÜN DE DEVAM EDECEK
© 2009 TAK
All rights reserved.
Do not copy anything without permission.
All third party links open as a new window.
TAK does not get any responsibility for thirth party links.
Last Digital
Haber Otomasyonu
Technology by:
                     
Dýþarýya white_link Last Digital